Nowości w GeoGut

Informacje o nowościach i wydarzeniach. 

Facebook

Instagram

Kuźnia Alchemiczna

Kuźnia Alchemiczna

Sklep stacjonarny czynny:

czwartek - piątek

10.00 -15.00

sobota 11.00 - 15.00

Pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym.

Warsztaty odbywają się wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Adres: Kąty Bystrzyckie 14 k/ Lądka -Zdr.

tel. 74-814-85-62

PARTNERZY
Partnerzy 
Stowarzyszenie Geopark
Przedgórze Sudeckie
 
Polish Green
Home / Artykuły / Warsztaty geologiczne
Warsztaty geologiczne
R. Gut 29.05.2014 r.

W dniu 27 maja 2014 r. gościliśmy w Kątach Bystrzyckich wycieczkę dzieci ze szkół podstawowych w Lądku – Zdroju i Trzebieszowicach.  Pogoda na szczęście dopisała i grupa mogła zapoznać się z zabytkami wsi oraz wziąć udział w warsztatach geologicznych zorganizowanych przez  Kuźnię Alchemiczną GeoGut.

W trakcie warsztatów, dzieci miały okazję zapoznać się ze skałami występującymi w Masywie Śnieżnika oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o minerałach. Uczyliśmy się jak rozpoznawać minerały, wykorzystując proste techniki badawcze takie jak: twardość, rysa, barwa, łupliwość. Omówione też zostały najbardziej popularne minerały/skały z którymi w zasadzie uczniowie mają kontakt codziennie, np: grafit, kreda, talk, etc. Zapoznaliśmy się też z rudami metali: hematytem (Fe), magnetytem (Fe), galeną (Pb, Ag), arsenopirytem (As, Au) oraz dowiedzieliśmy się czym różni się piryt „złoto głupców” od prawdziwego złota.

Podczas zajęć dzieci mogły same popróbować różnych technik oznaczania minerałów, oraz najbardziej wytrwali uczestnicy mieli możliwość spróbować swoich sił w płukaniu złota. 

Miło nam, iż dzieci brały czynny udział w zajęciach i wykazały duże zainteresowanie tematyką geologiczną. Dziękujemy wszystkim za spotkanie i do zobaczenia na następnych warsztatach.

Załoga GeoGut.

Warsztaty geologiczne   Warsztaty geologiczne 

Warsztaty geologiczne GeoGut   Warsztaty geologiczne GeoGut - płukanie złota

7433 odsłon